BİN MİSKET - Aldatma Hikayeleri

mavim.net Online
Ziyaretçi
6
Mavim.Net Hikayeler
mavim.net
 
mavim.net

Sitede Ara Webde Ara
Tüm Arananlar
mavim.net
 
mavim.net
mavim.net
mavim.net
 
mavim.net
mavim.net
mavim.net
 
mavim.net
Aldatma Hikayeleri
mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net

BİN MİSKET

Yaşlandıkça cumartesi sabahlarından daha fazla zevk alıyorum. Belki de bunun sebebi ilk uyanan kişi olmanın getirdiği sessiz yalnızlık ya da işte olmak z..

Yaşlandıkça cumartesi sabahlarından daha fazla zevk alıyorum. Belki de bunun sebebi ilk uyanan kişi olmanın getirdiği sessiz yalnızlık ya da işte olmak zorunda olmamanın sağladığı mutluluktur.Cumartesi sabahları yayınlanan bir sohbet programını dinlemek için radyonun sesini açtım. Yaşlı bir adam Tom adında biriyle konuşuyordu.

Tom, işinle meşgul gibi görünüyorsun. Eminim . iyi maaş alıyorsundur. Genç bir adamın iki yakasını bir araya getirmek için bir haftada altmış veya yetmiş saat çalışması , ailesi ve evinden bu kadar uzak olmak zorunda kalması gerçekten zor. Kızının dans gösterisini kaçırmış olman gerçekten çok yazık.

Sana anlatacağım bana önceliklerim konusunda daha iyi bir bakış açısına sahip olmamda yardım etti. Bir gün oturdum ve biraz aritmetik yaptım.Ortalama bir kişi yetmiş beş yaşına kadar yaşar. Biliyorum,bazıları daha çok, bazıları da daha az yaşar. Ancak, ortalamada insanlar yetmiş beş yaşına kadar yaşar. 75 ` i, 52 hafta ile çarptım ve ortalama ömre sahip bir insanın tüm yaşamında sahip . olacağı cumartesi sabahı sayısı olarak 3900 rakamına ulaştım.

Tom,şimdi beni iyi dinle. En önemli kısmına geliyorum. Bütün bunları ayrıntılı olarak düşünmeye elli beş yaşında başladım. Bu yaşıma kadar iki bin sekiz yüzün üzerinde cumartesi yaşadım. Sonra düşünmeye başladım: Eğer yetmiş beş yaşına kadar yaşarsam, yaşayacağım cumartesi sayısı sadece bin adet olacak... Bir oyuncak dükkanına gittim
ve elindeki tüm misketleri aldım . 1.000 adet misketi bir araya getirmek için üç tane daha oyuncak dükkanı ziyaret etmem gerekti.Hepsini eve getirdim ve atölyemdeki radyomun yanında duran büyük, şeffaf bir kavanozun içine doldurdum.

O günden sonra, her cumartesi kavanozdan bir tane misket . aldım ve attım. Misketlerin azaldığını gördükçe, hayatımdaki önemli şeyleri daha fazla düşünmeye başladım. Hiçbir şey, dünyadaki zamanının akıp gittiğini seyretmek kadar önceliklerini düzene sokmana yardım edemez.

Programı kapatmadan ve güzel karımı sabah kahvaltısı için dışarıya çıkarmadan önce şimdi sana son bir şey daha anlatacağım... Bu sabah kavanozun içindeki son . misketi de aldım. Eğer önümüzdeki cumartesiye kadar yaşarsam, bana biraz daha zaman verilmiş olacak. Hepimizin kullanabileceği bir şey biraz daha fazla zamandır. Seninle konuşmak çok güzeldi Tom. Umarım sevdiklerinle biraz daha fazla zaman geçirirsin ve umarım bir gün tekrar görüşürüz.
Ekleyen: admin - 20.04.2009 - 547 Okuma - 4 Yorum
« Önceki Sonraki »
Bu Hikaye Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
mavim.net   mavim.net
Bu Hikaye İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?
İsminiz
mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net
E-Mail
Yorum
 
mavim.net . mavim.net
mavim.net
mavim.net Aldatma Hikayeleri
mavim.net Tüm Aldatma Hikayeleri
 
mavim.net mavim.net
mavim.net
Copyright © 2018 Mavim.Net Her Hakkı Saklıdır Sohbet | Rss | Sitemap | Bize Ulaşın
mavim.net
0.0366 saniyede getirildi.