Ampül Edison - Komik Hikayeler

mavim.net Online
Ziyaretçi
10
Mavim.Net Hikayeler
mavim.net
 
mavim.net

Sitede Ara Webde Ara
Tüm Arananlar
mavim.net
 
mavim.net
mavim.net
mavim.net
 
mavim.net
mavim.net
mavim.net
 
mavim.net
Komik Hikayeler
mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net

Ampül Edison

Çaldım kapıyı Edison açtı abi dedim nasılsın. İyiyim gel buyur dedi dedim annem kol böreği yaptı bir çay demle beraber yiyelim bu tabağa kendi hakkımı da ekledi..

Çaldım kapıyı Edison açtı abi dedim nasılsın. İyiyim gel buyur dedi dedim annem kol böreği yaptı bir çay demle beraber yiyelim bu tabağa kendi hakkımı da ekledim aklına yanlış bir şey gelmesin dedim.

Abi nerdesin, aylardır göremiyoruz seni, çıtın çıkmıyor, apartmanca öldün sandık başımıza kalmayasın diye de kapınıda . çalamadık, abi çok şükür yaşıyormuşsun dedim sarıldım boynuna. Bakma börek falan hikaye , kapıyı çalacak bahane bulamadık, ne yapıyorsun abi kapandın çıkmıyorsun bu evden dedim gel göstereyim deney yapıyorum dedi geçtik otura odasına baktım her yer kablo her yer deney tüpü.

Abi bu ne dedim, dedi elektrik gücüyle bir şey icad ettim bak bu kabloları içi telli olan bu cam topa bağlayınca ortalık aydınlanıyor dedi, bağladı gece gündüz oldu korkudan dilim damağım kurudu. Abi dedim, efendim dedim, sen dedim bunca aydır bu yanan şey içinmi kapandım bu odaya dedim evet dedi. Ya yapma gözünü seveyim, ne gerek var , bak mum diye bir şey var , ne bileyim kandil yağına batırılmış meşale var, sen bunu boşuna yapmışsın kimse bu icadınla ilgilenmez şevkini kırmak istemezdim ama kimse o ampulleri takacam diye uğraşmaz dedim aha dedi bunun ismi ampul olsun dedi.

Ya her şey bir yana elektrik de . neyin nesi, bu elektrik ne zaman icad edildi dedim. Dedi işte 3 ay önce icat edildi elektrik ampülü tetikledi dedi. Lanm biri bişey icat ediyor birileri onun üstüne 40 şey icat ediyor nasıl bir dünyada yaşıyoruz anlamıyorum dedim. Hayır yarın bu giydiğimiz uzun iç çamaşırları şort haline getirip adı diyelim . ki don icat ettim desem inan bunun üstüne tangayı icat ederler bu insan oğlu durmak durulmak bilmiyor bi dur abi kıpırdama dedim. Efendim ne oldu dedi, abi çay fokurduyor benimki bol demli olsun Çernobil patlamadan ne kadar içersem faydama dedim.

Edison abi, abi gözünü seveyim şu ampülü söndür şurdan iki mum kap yak, bak inan gözüm ampüle kaydı durdu şu an kısmi kör oldum , kaynak makinesinde çalışana baktım aha ben ne yaptım hastalığına tutuldum Allah’ım göremiyorum dedim. Kapattı iki mum yaktı. Dedim bunun yan etkileri beter, haybeye uğraşmışsın kimse bunu evinde kullanıp kısmı kör olarak yaşamını idame etmek istemez dedim. İşte uzun süre bakmamak lazım dedi. Lanm bir bakma iki bakma ama sonunda güzel bir icat, insanın hayranlıkla seyredesi geliyor bunun gizli aydınlatmalı şekilde dizayn et bak ondan sonra paraya kum dersin dedim.

Ben 1 demlik çayı içip tüm kol böreklerini yiyince fenalık bastı abi ben gidiyorum, Kordon’da biraz gezicem , kalk sende hazırlan yüzü gözü düzgün adamsın seninle eküri olalım cariyelere koşalım dedim dedi daha bu ampülün varyasyonlarını üreteceğim , ne bileyim bu yumruk kadar ampül bizim halı sahayı gece aydınlatmaya yetmez spot icat etmeliyim, ne bileyim gazino kralı olasım var ama önce neon icat edesim var dedi. Abi ben gidiyorum , ne halin varsa gör, yalnız o tabağı yıkayıp boş getireyim deme, annemin en sinir olduğu şey dolu verilen ikram tabaklarının boş gelmesi, bu sebeple 2 ampül koy senin dairen bize de kaçak elektrik çek dedim olur dedi. Hah , annemin gözüne gir su böreğine kol böreğine doy dedim.
Ekleyen: filiz - 29.09.2008 - 234 Okuma - 2 Yorum
« Önceki Sonraki »
Bu Hikaye Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
mavim.net   mavim.net
Bu Hikaye İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?
İsminiz
mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net
E-Mail
Yorum
 
mavim.net . mavim.net
mavim.net
mavim.net Komik Hikayeler
mavim.net Tüm Komik Hikayeler
 
mavim.net mavim.net
mavim.net
Copyright © 2018 Mavim.Net Her Hakkı Saklıdır Sohbet | Rss | Sitemap | Bize Ulaşın
mavim.net
0.0647 saniyede getirildi.