Abdest Almak Nedir? - Dini / İslami Hikayeler

mavim.net Online
Ziyaretçi
4
Mavim.Net Hikayeler
mavim.net
 
mavim.net

Sitede Ara Webde Ara
Tüm Arananlar
mavim.net
 
mavim.net
mavim.net
mavim.net
 
mavim.net
mavim.net
mavim.net
 
mavim.net
Dini / İslami Hikayeler
mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net

Abdest Almak Nedir?

Sizler Için En Yeni Ve Güzel Dini Bilgiler Abdest Almak Dinimiz Için çok önemlidir. Namazı Kılarız. Fakat ..

Abdest Almak Nedir?

Sizler Için En Yeni Ve Güzel Dini Bilgiler Abdest Almak Dinimiz Için çok önemlidir.

Namazı Kılarız. Fakat Abdest Olmadan Kabul Olmaz. İbadetlerimizi Abdest Ile Yaparsak Içimiz Daha Rahat Olur. Örneğin Orucunuzu Açacaksınız. Abdestli Olmak Mı Daha Iyi Olur Abdestsiz Mi? Düşünün Siz Orucunuzu Açarken Peygamber Efendimiz (s.a.s) Sofraya Oturdu. O Zaman Ne Yaparız. Peygamberimizin Yanında (s.a.s) Abdestsiz Mi Otururuz. Abdest Bu Yüzden çok önemlidir. Bu önemli Olan şey Hadis-i Şeriflerde şöyle Söyleniyor. ‘’Abdeste Devam Et Ve Güzel Abdest Al Ki ömrün Uzasın. ‘’ Buda Demek Oluyor Ki Abdest ömrü Uzatıyor. Yani Ne Olursa Olsun Abdestin Bize Zararı Yok Hatta Ve Hatta Yararı çoktur.

Değerli Kardeşlerim Her Kez Allah Katında Birdir. Allah Adam öldürmüş Birine Hadi Seni Affettim Sen Git Cennet’e Der Mi? Veya Namazını Eksiksiz Kılan Birine Seni Hiç Beğenmedim. Sen Cehennem’liksin Der Mi? Tabi Ki De Demez. Ama Allah’ın Huzuruna Abdestli Bir şekilde Gidersen Allah Senden 10 Kat, 100 Kat Hatta 1.000 Kat Memnun Olur. Namaz Dinin Direğidir. Abdestte Namazın Direğidir. Siz Eğer Abdestsiz Dolaşırsanız Namazın Direği Kopar. Namazın Direği Koparsa Dininde Direği Kopar. Yani Dolaşımlı Bir şekilde Abdestsiz Olan Dininin Güzelliklerini Tam Olarak Tadamaz. Abdestin Birçok Yararı Vardır. Sizi Cinlerden şeytanlardan Korur. Abdestli Yani Temiz Birine Dokunamaz şeytan Dokunamaz Cinler. Çünkü Abdestli Biri Allah Katında çok Nurlu çok Güzel Biridir. O Resmen Bir şaheserdir. Çocuğunuza 7 Yaşından Itibaren Namaz Kıldırın Diyen Peygamber Efendimizin (s.a.s.) Sözüne Kim Karşı çıkabilir. Çocuğunuza 7 Yaşından Itibaren Namaz Kıldırın.

Fakat Namazdan önce Abdesti Bilmesi Lazımdır. Bu Yüzden çocuğunuza 6 Yaşından Itibaren Abdesti öğretin. Belki Ne Olduğunu O An Anlamaz Fakat Size Ileride çok Dua Eder. Babam Veya Annem Bana Abdesti Ve Namaz Kılmayı öğretti. Allah Onlardan Razı Olsun Der. Namazı Her Kişiye Sevdirmeliyiz. Tüm Müslümanlar, Müslümanlıklarını Doğru Dürüst Yaşamalıdır. Namazı Sevmeli, Kur-an-ı Kerim’i Sevmeli, Dini Kitapları Okumalıdır. Tabi Ki De Namaz . Için Abdest, Kur-an Için Abdest Olmalıdır.

Ekleyen: Admin - 13.04.2019 - 477 Okuma - 0 Yorum
« Önceki Sonraki »
Bu Hikaye Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
mavim.net   mavim.net
Bu Hikaye İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?
İsminiz
mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net
E-Mail
Yorum
 
mavim.net . mavim.net
mavim.net
mavim.net Dini / İslami Hikayeler
mavim.net Tüm Dini / İslami Hikayeler
 
mavim.net mavim.net
mavim.net
Copyright © 2018 Mavim.Net Her Hakkı Saklıdır Sohbet | Rss | Sitemap | Bize Ulaşın
mavim.net
0.0438 saniyede getirildi.